Muzikinis klipas – laisvalaikiu

Sukurti klipą, filmą ar netgi vinjetę nėra paprasta, tai aišku kaip dukartdu. Komandinis keliasdešimties žmonių grupės darbas, plius tūkstantinis ar net milijoninis biudžetas. Tačiau, pasirodo jei žmogus turi idee fixe ir ugnelės širdy, gali kalnus nuversti ir vienas, kad ir kiek tai pareikalautų pastangų ir laiko. Pavyzdžiui, galima sukurti mėgstamos grupės alternatyvų klipą. Taip padarė Gabe Askew, laisvalaikiu pagimdęs grupės Grizly Bear dainos Two Weeks vaizdo klipą. Alternatyvų, nes oficialus jau buvo padarytas, jį galima pamatyti štai čia:

Žinoma, originalus variantas savitai trenktas, bet Gabe Askew kūrinyje neabejotinai daugiau įdėta jausmo ir išmonės, ir jo darbas, manding, labiau tinka dainos lyrinei nuotaikai išreikšti. Pagrindinės priemonės kurios naudotos animacijoje – 3ds Max ir Vray, trupučiukas Realflow ir nedaug Afterefektų post-produkcijai. Džiugina akį tai, kad didesnė dalis scenerijos atrodo gyvai ir realistiškai, bet ištiesų viskas yra sugeneruota kompiuteriu. Daugiau apie patį darbo procesą galima paskaityti autoriaus interviu vray.info puslapiui.

Gabe Askew dirba architektūrinės vizualizacijos srityje, Focus360 kompanijoje. Matyt kasdienis rutininis darbas jam kiek įgriso, ir laisvalaikį ėmė skirti savo animacijos projektui. Galima įsivaizduoti kokios reikėjo skaičiuojamosios galios klipo renderinimui… Čia maloniai sutiko padėti darbdavių kompanija su savo render-fermomis. Tačiau klausimas ar tai nebuvo klaida iš jų pusės, nes, kyla įtarimas, jog po klipo paviešinimo internete, Gabe galėjo susilaukti krūvos darbo pasiūlymų iš šalies…

Reklama

2 Responses to Muzikinis klipas – laisvalaikiu

 1. Darka parašė:

  Šauniai pasidarbuota 🙂 kūryboje pagrindinis varikliukas – įdėjos 🙂

 2. Aurimas parašė:

  Taip ir buvo, kaip spėta – autorius gavo užsakymų iš kreatyvinės srities – grupė Bluebrain, pamačiusi “Two Weeks“, užsakė klipą savo dainai “Ten by Ten“. Gabe Askew vėl dirbo panašiais principais.
  Šį darbą galima pamatyti čia: http://www.hornetinc.com/site/project.php?id_project=264&id_film=387&play=1
  Deja, man asmeniškai ankstesnis darbas labiau patiko… Vientisesnis, visos scenos gražiai dėliojasi į vientisą seką (tik pabaiga stilistiškai išsiskiria kažkiek). Naujo klipo atskiros scenos tikrai gražios, bet visumos lyg ir trūksta – atrodo kaip vaizdinių kratinys, kurie mažai siejasi vienas su kitu, arba tą siejimąsi reik šifruoti. Galbūt per daug tiesiogiai bandoma iliustruoti fragmentiškai kas tuo metu dainuojama, ir mažai mąstoma apie bendrą eigą… Taip pat ta figūra atrodo kažkokia neįtikinanti, netinkanti prie stiliaus… Kai kurie elementai – dangus, debesys, dūmai labai gražūs, bet kai kurie kiti elementai su jais nedera – atrodo per daug sintetiniai, skaitmeniniai… Sunku net žodžiais pasakyt.
  Pažiūrėkit kaip jums pasirodys, gal mano tik nuotaika tokia pasitaikė…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: