Naujas HTML5 logotipas

Kaip žinia, HTML kalba skirta aprašyti interneto puslapių struktūrą ir išvaizdą. Ir kaip žinia, iki šiol aktuali redakcija buvo ketvirtoji – HTML4. Tačiau jau atrieda, atidunda penktoji redakcija – HTML5 – su kuria siejamos didžiulės dizainerių ir developer’ių viltys, ir kuri turėtų nužymėti šiuolaikinio interneto dizaino gaires ilgam į priekį (suprask, ateitį). Taigi šio įvykio svarba labai didelė, galima prisiminti jau vien tai, jog Apple atsisako savo gaminiuose palaikyti Flash technologiją, siūlydama kompensuoti tai HTML5 galimybėmis. Štai čia galite paskaityti gan ilgą paties Steve Jobs’o rašinėlį šia tema. Taigi išvada tokia: šiuo metu HTML5 yra ateities, modernių technologijų simbolis. Nenuostabu kad specialiai šiai HTML redakcijai sukurtas logotipas. Deja, ženklas labai nuvylė. Užuot buvęs futuristinių džiaugsmų skelbėjas, savo retro stiliaus herbo įvaizdžiu greičiau primena kokį nors seną “Moskvičiaus“ ženklą (hm, matyt raudona – juoda derinys natūraliai pasąmonėje asocijuojasi su rusiškuoju konstruktyvizmu) ar kažką panašaus. Taigi, turbūt vienas blogiausių technologijų srities pastarojo meto ženklų. Nesupraskite klaidingai – retro stilius yra labai labai cool, bet turbūt, ne šituo atveju.

Ta pačia proga galima paminėti kitą su programine įranga susietą logotipą, tiksliau logotipo atnaujinimą. Ne taip seniai vienas žinomiausių 3D vizualizatorių Vray (ChaosGroup gaminys) pakeitė savo ženkliškąjį identifikantą. Štai senas logotipas:

Ir štai naujas:

Kuris geresnis, spręskite patys. Bet kuriuo atveju, abu galima vertinti teigiamai. Naujesnysis nėra tobulas, bet tam tikra evoliucija matosi.

Reklama

3 Responses to Naujas HTML5 logotipas

  1. Edvinas parašė:

    😀 kam HTML’ui reikia logotipo? 🙂

  2. Aurimas parašė:

    Na, ne pačiam HTML’ui, bet 5-ajai redakcijai, kad ją stumti į mases. O čia reklamos reik, nes turi visi browserių, add-on’ų gamintojai adaptuoti savo softą. Ir šiaip reklaminiai karai – jei jau Applas kovoja prieš Adobą, tai jau rimta – ne šiaip kokia smulkmė 😉

  3. Darius parašė:

    Geras tas logotipas 😛 Manau jie siekė kaip tik šio stiliaus 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: